Działanie nowoczesnych lodówek

Nowoczesne lodówki wyposażane są w coraz to nowsze funkcje, jednak nikt nie mówi o tym, jaki to ma wpływ na ich działanie. Mało kto wie, w jaki sposób działają nowoczesne lodówki i czy są one dla nas bezpieczne. Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź właśnie w tym artykule!

źródło: tfod.in

Jak wiadomo freon, który przez długi czas miał za zadanie napędzać naszą lodówkę do pracy, został wycofany. W dzisiejszych czasach zamiast tego gazu stosujemy: fluoronowy węglowodór, izobutan, czy też propan, który przyjazny jest naszej powłoce ozonowej. Więcej informacji na temat gazu w lodówce, dowiecie się na blog.technikan.pl.

Większość nowoczesnych lodówek wyposażonych jest w wiele funkcje, większość z nich ma za zadanie ułatwić nam pracę w kuchni. Nie można się nie zgodzić, że technologia no Frost jest bardzo dobrym wynalazkiem, dzięki, któremu w zapomnienie odeszły czasy, kiedy to musieliśmy rozmrażać naszą lodówkę, kiedy chcieliśmy ją posrzątać. Za tą jednak funkcją ciągnie się wiele innych, które nie są nam niezbędne, a mogą powodować szybsze uszkodzenie sprzętu. Czasami jednak warto zrezygnować z niektórych funkcji na rzecz np. dodatkowej gwarancji. Jak wiadomo, sprzęty lubią psuć się niemalże po zakończeniu gwarancji, już od dawna w branży AGD krąży MIT(?), który mówi o tym, że producenci celowo postarzają sprzęty, aby zagwarantować sobie pewną sprzedaż nowych sprzętów.

źródło: elgaspa.com

W porównaniu do tych lodówek, które mogliśmy znaleźć na rynku 20 lat temu, te nowoczesne psują się dużo szybciej, jednak nie można im zarzucić tego, że są one dla nas niebezpieczne. Tak np. wyżej wspomniany freon, który był stosowany w lodówkach, był wysoce niebezpieczny, co prawda nie oddziaływał on bezpośrednio na człowieka, jednak potrafi on utrzymywać się bardzo długo w atmosferze i mieć spory wpływ na zniszczenie warstwy ozonowej. Jak już jednak wiecie w nowoczesnych lodówkach stosuje się zupełnie inne gazy, dlatego też nie macie się czego obawiać. Jeżeli tylko lodówka nie zostanie przypadkowo uszkodzona w fabryce nie będzie ona dla was żadnym zagrożeniem. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *