Jak oświetlić kuchnię? Sprawdź ciekawe inspiracje

Kuchnia najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Dlatego koniecznie musi być bardzo dobrze oświetlone. Poniżej przedstawimy Wam najciekawsze rozwiązania, które można zastosować w swoim domu.

W kuchni najważniejsze jest oświetlenie główne, które rozjaśnia całe pomieszczenie. Jednak tutaj mamy zazwyczaj dużo ciemniejszych zakamarków, dlatego warto zastosować kilka rodzajów oświetlenia. Jest to możliwe, dzięki technologii LED. Oprawy i profile LED mają małe wymiary, nie nagrzewają się, dzięki czemu można zamontować je niemal wszędzie.

Oświetlenie główne

Najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie zwykłego karnisza. Jednak jeśli jesteśmy przed remontem kuchni warto pomyśleć np. o zamontowaniu oświetlenia w podwieszanym suficie.

oświetlenie kuchni
Źródło: aspireec.com

 

pinterest.com/pin/267049452887064897/

Oświetlenie wewnątrz szafek

Oświetlenie nie zawsze dostaje się wprost to wnętrza szafek. Dlatego warto zadbać o to, żeby w głębokich zakamarkach szuflad również było w miarę widno. Firma Kluś proponuje zastosowane oprawy LED. Sprawdźcie, jak ciekawie prezentuje się takie rozwiązanie.

oświetlenie podszafkowe
Źródło: www.klusdesign.pl

Oświetlenie blatu roboczego

Blat roboczy również powinien być dobrze oświetlony, to zdecydowanie ułatwi nam pracę. Rozwiązaniem są również oprawy LED. Powinny być mleczne, aby ładnie rozpraszały światło i dawały jak najbardziej naturalne światło. Przy naturalnym, ciepłym świetle kolory potraw nie są zakłamane, a oczy nie męczą się zbyt szybko.

Źródło: www.klusdesign.pl
Źródło: www.klusdesign.pl

Zainspirowaliśmy was do działania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *